O Campusie | Campus Studencki 2019

O Campusie

Jeden Uniwersytet

O Campusie

Zapraszamy Cię serdecznie na najbardziej odjechany wyjazd akademicki w całym uniwersum! Czy jesteś kosmitą, czy jednookim bandytą, czy może zwykłym zjadaczem chleba – nie krępuj się i pakuj swe manatki razem z nami! Zabierz swój bagaż doświadczeń do Łaz i pozwól, by wrzesień 2019 eksplodował niekończącą się ilością pozytywnych wrażeń, nowych przyjaźni i najpiękniejszych wspomnień! Bo możesz szybko zapomnieć to, co przeczytałeś, ale tego Campusu Studenckiego nie zapomnisz nigdy!

campus studencki
 

Data: 2-7.09.2019

 

Campus Studencki Łazy 2019, to niesamowita podróż do raju na ziemi, czyli naszych polskich, nadmorskich Łaz. Raju przepełnionego wspaniałą integracją, dobrą muzyką, tysiącem kolorowych i fantastycznych ludzi oraz ogromną ilością wartościowych szkoleń i warsztatów, od której aż zakręci Ci się w głowie!

Campus Studencki, to cykliczny obóz studencki, który co roku przyciąga do nadmorskiej miejscowości Łazy ok 1500 żaków z całej Polski! Podczas tygodniowego spotkania studenci mają okazję zapoznać się ze sobą i zaadaptować do specyficznego, studenckiego klimatu. Campus to szansa na znalezienie nowych przyjaciół, zainteresowań, partnerów do wspólnego mieszkania, miłości, szczęścia, pomysłu na życie i… wielu innych pozytywnych chwil, które pozostaną z Wami na zawsze.

 

Podstawowym zadaniem Campusu Studenckiego jest przedstawienie większości problemów, jakie spotykają studenta wyższej uczelni. Podczas warsztatów, spotkań i prelekcji poruszamy tematykę pomocy materialnej, regulaminu studiów, zwyczajów panujących na Uczelni. Informujemy Studentów o możliwościach podjęcia pracy zarobkowej, wyjazdu na stypendium zagraniczne. Zapoznajemy ich z technikami szybkiego uczenia się, czytania i zapamiętywania. Obóz stanowi pomocną dłoń dla wszystkich studentów, a w połączeniu z integracją i świetną zabawą jest dla uczestników niezapomnianym przeżyciem. Dzięki zatrważającej ilości dobrowolnych szkoleń i warsztatów możecie zapoznać się z:

  • warunkami studiowania na Waszej uczelni
  • profesorami i znanymi osobistościami, z którymi spędzicie najbliższe 3-5 lat
  • warunkami pomocy materialnej oraz kwestiami odnalezienia pracy zarobkowej po i w trakcie studiów
  • zasadami rządzącymi życiem studenckim w wielkim mieście
  • umiejętnościami, które będziecie szkolić w toku Waszych studiów (warsztaty dziennikarskie, warsztaty z przedsiębiorczości, warsztaty dot. współczesnego rynku pracy itp.)
  • rzeszą studentów o pięknych i jakże kreatywnych głowach

Nie zapominajmy jednak, że Campus Studencki to przede wszystkim integracja! Niesamowity tydzień, który wypełni Wasze życie atrakcjami najwyższego formatu! Codzienne imprezy integrujące ponad tysiąc studentów z całej polski, konkursy z nagrodami, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej (do tej pory odwiedzili nas ENEJ, 3oda KRU, Grubson, Rahim, Head Hunters i wielu innych), zabawy na plaży i ośrodkach oraz masa wielu innych atrakcji, jakie przygotowali dla Was organizatorzy. Głównym organizatorem jest Fundacja ?Jeden Uniwersytet?, która buduje szkielet organizacyjny

zapewniając uczestnikom: nocleg, wyżywienie, opiekę medyczną, ubezpieczenie NNW, pełną infrastrukturę oraz większość programu szkoleniowo – kulturalnego.

 

Współorganizatorami Campusu są Samorządy Studenckie, które odpowiedzialne są za rekrutację uczestników, organizowanie spotkań z przedstawicielami uczelni i część programu szkoleniowo – kulturalnego. Campus Studencki, to najbezpieczniejsza i najbardziej kolorowa alternatywa na rozpoczęcie Twojej przygody ze studiowaniem! Ponad tysiąc studentów w jednym miejscu gwarantuje emocje i wrażenia prosto z kosmosu!

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Kilka przydatnych informacji:

 

Campus Studencki w wymiarze ogólnopolskim?

 

Campus, to cykliczny wyjazd, spotkanie studentów z całego kraju organizowane przez załogi samorządów największych Uczelni w Polsce. Termin, miejsce obozu i inne szczegóły techniczne znajdziecie w dołączonych i polecanych materiałach. Tegoroczna edycja jest dwunastą z kolei. Przygotowaliśmy ponad 1500 miejsc dla studentów z całej polski. Pokrótce Campus to: jeden ośrodek, zorganizowana infrastruktura, wyposażona baza noclegowa, dowolność korzystania i jej dostępność, brak obligującego i wiążącego programu, a jednocześnie jego szeroka oferta i różnorodność, bogaty program rozrywkowy organizowany każdego dnia przez organizatorów innej uczelni z finałowymi koncertami i imprezami.

Campus Studencki w wymiarze lokalnym?

 

Campus w minionym roku został zdominowany przez studentów z Poznania, którzy wielokrotnie wraz z Organizatorami “zamykali” całonocne spotkania integracyjne :] , imprezy itp. W tym roku wesprą nas w wakacyjnych wojażach uczelnie z Warszawy, Wrocławia, Bydgoszczy, Torunia, Lublina, Opola, Kielc i wielu innych polskich miast, które będą rozlokowane w ośrodkach w pobliżu poznańskiego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i wyjechać na campus w większej grupie (niekoniecznie tylko studentów z Poznania i Wrocławia), niekoniecznie studentów I-szego roku), zabrać znajomych i przyjaciół z liceum, którzy wybrali na miejsce swoich studiów różne miasta Polski.

 

Campus Studencki w wymiarze uczelni?

 

Campus pomimo swojego ogólnopolskiego wymiaru jest stricte obozem dla studentów Twojej uczelni. Zarówno pod względem organizacji, jak i uczestnictwa. Pod względem organizacji: stanowi jedyną, pośród wszystkich dostępnych na Twojej uczelni, ofertę wakacyjną objętą patronatem władz rektorskich i dziekańskich, jest dofinansowany z budżetu Zarządu Samorządu Studentów, posiada pełne zaplecze i oparcie w strukturach uczelni, a przede wszystkim jest przygotowany i prowadzony na miejscu przez studentów.

Wspólna i sąsiedzka lokalizacja pokoi, to jednocześnie: najdogodniejsza forma integracji we własnym gronie, a przede wszystkim silna reprezentacja pośród ogólnopolskiej społeczności obozu.

Wdrożenie:    Agencja Reklamowa Poznań